Obchody 2 i 3 Maja

Majówka to dla głogowskich harcerzy nie tylko czas odpoczynku i dni wolnych, ale również, a właściwie przede wszystkim, czas w którym obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3. Maja.

Druhny i druhowie z 7. Drużyny Starszoharcerskiej „Kosogłos” oraz 4. Drużyny Wędrowniczej „Pantery” wzięli udział w konkursie „Flaga w akcji!” i świętowali 2. maja rozdając mieszkańcom Głogowa malutkie flagi.

Głogowscy harcerze wzięli również udział w uroczystościach upamiętniających 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Złożyli pamiątkowy wieniec przed obeliskiem obok Miejskiego Ośrodka Kultury na Placu Konstytucji 3 Maja oraz uczestniczyli w Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.