Biwak pionu Harcerzy Starszych

1751

My wiemy, że nie ma nic lepszego od harcerskiego weekendu spędzonego w gronie przyjaciół. Śpiewy przy blasku ogniska do późnych godzin nocnych, pobudka przy świergocie ptaków, wyzwania na manewrach i…

W weekend 8-10 czerwca 2018 roku, pod namiotami na terenie leśniczówki w okolicach Głogówka, miał miejsce biwak pionu starszoharcerskiego.

Harcerze i harcerki z 7. DSH „Kosogłos”, 14. DSH „Feniksy” oraz 18. DSH „Wigry” spędzili czas miło, ale również pracowicie: podczas wyjazdu mieli okazję potrenować techniki harcerskie, które poznawali na zbiórkach drużyn w minionym roku. Przybywali (oczywiście ćwiczebnie) z pierwszą pomocą, rozszyfrowywali sekretne wiadomości, ćwiczyli najprzydatniejsze węzły i układali stosy pod takie ogniska, które długo mogłyby ogrzewać niejednego strudzonego wędrowca i oświetlać okolicę swoim blaskiem.

Głównym założeniem kadry starszoharcerskiej, która zorganizowała ten biwak dla swoich podopiecznych, była integracja pomiędzy drużynami.  Z tego co wiemy, misja zakończyła się sukcesem, a wyjazd zaowocował w nowe przyjaźnie i kolejne wspaniałe wspomnienia.