Solidarni z Ukrainą!

Harcerze z Hufca ZHP Głogów włączają się w ogólnopolskie działania związane ze wsparciem Ukrainy, jak również działają lokalnie.

GŁOGÓW

• W siedzibie hufca przygotowywane są pamiątkowe plakietki i wstążki które przekazywane będą darczyńcom w czasie Koncertu Charytatywnego w dniu 02.03.2022 r. godzina 19:00.
  • Harcerze i instruktorzy będą kwestowali wraz z wolontariuszami z Głogowskiego Stowarzyszenia OTWARTE DRZWI

GÓRA

• Nasi harcerze wraz z swoimi rodzicami przekazali artykuły pierwszej potrzeby na rzecz Ukrainy. Między innymi przygotowali kartki dla osób które przekraczają granice Polski.

POLKOWICE

• 26.03.2022 odbyła się zbiórka dla zuchów, na której nie mogło zabraknąć tematu wojny. Zuchy są świadome że trzeba pomagać innym w potrzebie.
  • Polkowicki Związek Drużyn włączył się w akcję wraz Centrum Kultury w Polkowicach związana ze zbiórką rzeczy dla osób potrzebujących.