8 C

hm. Krzysztof Stachów HR

Komendant Hufca
e-mail: glogow@zhp.pl/ krzysztof.stachow@zhp.net.pl

Druh Krzysztof z ZHP związany jest od 1994 roku. Prowadził 9. WDSH Cutty Sark im. Marco Polo, 2 Gromadę Zuchową Psotne Skrzaty, twórca II Szczepu w Kotli, którego komendantem był od grudnia 2008 roku do listopada 2017. W swojej pracy instruktorskiej pełnił następujące funkcje: Zastępcy Komendanta Hufca ds. programowych, Członka Kapituły Stopni Wędrowniczych, Komendanta i zastępcy komendanta obozów harcerskich w Stilo, drużynowego i oboźnego na obozach i koloniach zuchowych oraz sternika podczas obozów żeglarskich w Wilczu i Wojnowie.  Ponadto był współpracownikiem Chorągwianego Referatu Starszoharcerskiego oraz Członkiem Komendy Chorągwi Dolnośląskiej ds. kontaktów z hufcami (październik 2014 – marzec 2016).

Obecnie pełni następujące funkcje: Zastępcy Komendanta Chorągwi Dolnośląskiej ZHP ds. pracy z kadrą, Instruktora Dolnośląskiej Szkoły Instruktorskiej MŁYN, Członka Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej TANGRAM, Instruktora Zespołu Harcerskiego Wydziału Wsparcia Metodycznego GK ZHP.

Poza organizacją jest: Wiceprezesem Zarządu Stowarzyszenia Kraina Lasów i Jezior – Lokalna Grupa Działania z Siedzibą w Siedlisku, Sekretarzem Zarządu Stowarzyszenia „Z głębi serca” z siedzibą w Kotli oraz Przewodniczącym Miejskiej Rady Pożytku Publicznego w Głogowie.

Z wykształcenia Kulturoznawca – animator kultury oraz pedagog. Jego zainteresowania to działalność społeczna, samorządowa, śpiew (zawsze i wszędzie!) oraz dobre kino.

phm. Marzena Kucharska

Skarbnik Hufca
e-mail: marzena.kucharska@zhp.net.pl

Druhna Marzena w hufcu pracuje do maja 2012 roku, funkcje Szefowej Biura pełni od końca 2013 roku, a od listopada 2015 roku pełni dodatkowo funkcję Skarbnika Hufca.

Druhna Marzena jest magistrem nauk społecznych, socjologiem, wieloletnią członkinią organizacji pozarządowych tj. ZHP, Stowarzyszenie Bractwo Świętego Jakuba oraz Grupa Dolnośląskiej Odnowy Wsi, współzałożyciel i członek Zarządu Stowarzyszenia Aktywności Społecznej PROGRESS. Posiada doświadczenie w realizacji projektów krajowych i unijnych, posiada doświadczenie z zakresu przygotowywania i rozliczania dotacji i darowizn.

phm. Karolina Ratajczak HO

Zastępczyni Komendanta Hufca ds. programowych i pracy z kadrą
e-mail: k.ratajczak@zhp.net.pl

Druhna Karolina wstąpiła na harcerską ścieżkę w 1996 roku. W swoim harcerskim życiu pełniła różnorakie funkcje. Obecnie poza funkcją Zastępczyni jest Drużynową 18. DSH WIGRY oraz członkinią Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej TANGRAM.

Druhna Karolina jest magistrem Zarządzania, inżynierem produkcji, obecnie studiuje również terapię pedagogiczną. Zawodowo spełnia się jako pedagog podwórkowy.

Jej mottem życiowym są słowa M. Wojciechowskiej, że „sposobem na wszystko są odpowiedni ludzie w pobliżu”.

hm. Zbigniew Nowak HR

Zastępca Komendanta Hufca ds. metodycznych
e-mail: zbigniew.nowak@zhp.net.pl

Instruktor ZHP od 2011 roku. Jest w gronie 12 osób w ZHP posiadających Złote Odznaki Kadry: Kształcącej i Programowej. Dawniej związany z Chorągwią Wielkopolską, w której realizował się m.in. jako drużynowy, zastępca Komendantki Szczepu, namiestnik harcerski, członek Komendy Hufca ds. pracy z kadrą, szef Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej, instruktor Referatu Harcerskiego Chorągwi.

Obecnie pełni również funkcje: Członka Hufcowego KSI, Szefa Zespołu Harcerskiego Wydziału Wsparcia Metodycznego Głównej Kwatery ZHP i instruktora Szkoły Instruktorskiej „Szkoła Wodzów” Chorągwi Wielkopolskiej.

Zawodowo pielęgniarz z planem na rozwój w kierunku pracy instrumentariusza bloku operacyjnego. Lubi śpiewać, tańczyć salsę i dużo się śmiać. Miłośnik języka polskiego.

phm. Zuzanna Bobrowska HO

Członkini Komendy Hufca ds. kształcenia
e-mail: zuzanna.bobrowska@zhp.net.pl

Druhna phm. Zuzanna Bobrowska od 3 września 2017 r. pełni funkcję Członkini Komendy Hufca ds. pracy z kadrą. Ponadto w swojej harcerskiej służbie pełni funkcje: Komendantki I Szczepu Harcerskiego, Członkini Zespołu Kadry Kształcącej w Hufcu Głogów.

W swojej pracy harcerskiej pełniła służbę jako Drużynowa Drużyny Starszoharcerskiej POST SCRIPTUM, Drużynowej Drużyny Wędrowniczej PANTERY, Zastępczyni Komendanta Hufca ds. programowych w latach 2013-2014. Komendantka Szczepu.

pwd. Marcin Zienkiewicz HR

Członek Komendy Hufca ds. organizacyjnych
e-mail: marcin.zienkiewicz@zhp.net.pl

W ZHP od 2008 r. Od tego czasu pełnił funkcję przybocznego, drużynowego, z-cy komendanta szczepu. Obecnie oprócz bycia Członkiem Komendy Hufca jest również Przewodniczącym Kapituły Stopni Wędrowniczych.

Na co dzień studiuje prawo we Wrocławiu. Lubi chodzić po górach i czytać książki (zwłaszcza rosyjskie kryminały). Znajomi z harcerstwa znają go raczej pod ksywką „Synu”.

KOMISJA REWIZYJNA HUFCA ZHP GŁOGÓW

phm. Wojciech Molisak HR