-0.6 C

hm. Krzysztof Stachów HR

Komendant Hufca
e-mail: glogow@zhp.pl/ krzysztof.stachow@zhp.net.pl

Druh Krzysztof z ZHP związany jest od 1994 roku. Prowadził 9. WDSH Cutty Sark im. Marco Polo, 2. GZ Psotne Skrzaty, twórca II Szczepu harcerskiego w Kotli, którego komendantem był od grudnia 2008 roku do listopada 2017. W swojej pracy instruktorskiej pełnił następujące funkcje: Drużynowego, Komendanta Szczepu, Zastępcy Komendanta Hufca ds. programowych, Członka Kapituły Stopni Wędrowniczych, Komendanta i zastępcy komendanta obozów harcerskich w Stilo, drużynowego i oboźnego na obozach i koloniach zuchowych oraz sternika podczas obozów żeglarskich w Wilczu i Wojnowie.  Ponadto był współpracownikiem Chorągwianego Referatu Starszoharcerskiego oraz Członkiem Komendy Chorągwi Dolnośląskiej ds. kontaktów z hufcami (październik 2014 – marzec 2016) i Z-cy Komendanta chorągwi ds. programu (marzec 2017-styczeń 2018), Instruktora Zespołu Harcerskiego Wydziału Wsparcia Metodycznego GK ZHP.

Obecnie pełni następujące funkcje: Zastępcy Komendanta Chorągwi Dolnośląskiej ZHP ds. pracy z kadrą, Komendanta Hufca ZHP Głogów, Instruktora Dolnośląskiej Szkoły Instruktorskiej MŁYN, Instruktora Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej TANGRAM, Instruktora Hufcowej Komisji Stopni Instruktorskich.

Poza organizacją jest: Przewodniczącym Miejskiej Rady Pożytku Publicznego w Głogowie.

Z wykształcenia Kulturoznawca – animator kultury oraz pedagog. Jego zainteresowania to działalność społeczna, samorządowa, śpiew (zawsze i wszędzie!) oraz dobre kino.

phm. Patrycja Soluch

Skarbnik Hufca
e-mail: patrycja.soluch@zhp.net.pl

Druhna Patrycja Soluch skarbnikiem hufca jest od 01.06.2020 r. W Komendzie hufca odpowiada za finanse, prowadzi biuro oraz nadzoruje Centrum Świetlic Podwórkowych projektu Dolnośląskie Podwórka.

hm. Bożena Mazur-Kasprzyszak HR

Zastępczyni Komendanta Hufca ds. pracy z kadrą
e-mail: bozena.mazur-kasprzyszak@zhp.net.pl

Druhna Bożena od wielu lat pełni funkcję Przewodniczącej Komisji Stopni Instruktorskich Hufca ZHP Głogów, a od niedawna także funkcję Namiestniczki Zuchowej Hufca.

Od marca 2020 roku podjęła się służby w Chorągwianej Komisji Stopni Instruktorskich.

Druhna Bożena pracuje jako nauczycielka matematyki w I liceum Ogólnokształcącym. Ponadto jest prawdziwą mistrzynią makramy! oraz posiadaczką przepięknej barwy głosu oraz wspaniałych umiejętności muzycznych, które prezentuje podczas działań harcerskich.

hm. Zbigniew Nowak HR

Zastępca Komendanta Hufca ds. kształcenia i metodycznych
e-mail: zbigniew.nowak@zhp.net.pl

Instruktor ZHP od 2011 roku. Jest w gronie 12 osób w ZHP posiadających Złote Odznaki Kadry: Kształcącej i Programowej. Dawniej związany z Chorągwią Wielkopolską, w której realizował się m.in. jako drużynowy, zastępca Komendantki Szczepu, namiestnik harcerski, członek Komendy Hufca ds. pracy z kadrą, szef Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej, instruktor Referatu Harcerskiego Chorągwi i instruktora Szkoły Instruktorskiej „Szkoła Wodzów” Chorągwi Wielkopolskiej.

Obecnie pełni również funkcje: Członka Hufcowej KSI, Szefa Hufcowego ZKK, instruktora Szkoły Instruktorskiej „Młyn” Chorągwi Dolnośląskiej ZHP.

Zawodowo pielęgniarz z planem na rozwój w kierunku pracy instrumentariusza bloku operacyjnego. Lubi śpiewać, tańczyć salsę i dużo się śmiać. Miłośnik języka polskiego.

phm. Karolina Ratajczak HO

Zastępczyni Komendanta Hufca ds. programu i promocji
e-mail: k.ratajczak@zhp.net.pl

Druhna Karolina wstąpiła na harcerską ścieżkę w 1996 roku. W swoim harcerskim życiu pełniła różnorakie funkcje. Była Członkiniom Zespołu programowego hufca, Szefową Zespołu programowego hufca, Zastępczyni Drużynową 18. DSH WIGRY i 16 DW GRYF.

Obecnie poza funkcją Zastępczyni Komendanta pełni służbę jako Komendantka II Szczepu Harcerskiego WAWER oraz instruktorki Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej TANGRAM.

Druhna Karolina jest magistrem Zarządzania, terapię pedagogiczną, inżynierem produkcji. Zawodowo spełnia się jako pedagog podwórkowy.

Jej mottem życiowym są słowa M. Wojciechowskiej, że „sposobem na wszystko są odpowiedni ludzie w pobliżu”.

KOMISJA REWIZYJNA HUFCA ZHP GŁOGÓW

phm. Wojciech Molisak HR