W obliczu tragedii, jaka spotkała naszą bratnią organizację Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego zarządziła niedzielę, 13 sierpnia 2017 r. dniem żałoby.

Rozkaz Specjalny Ls 2/2017

NIEPODLEGŁA

by Hufiec Głogów

Informujemy, że ZHP Chorągiew Dolnośląska  podpisał z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego umowę o dofinansowanie zadania „Nasza Biało- Czerwona- cykl działań dolnośląskich harcerzy dotyczących upowszechniania wiedzy o odzyskaniu niepodległości” Kwota dotacji dla chorągwi wynosi  36 195 zł. W projekcie założono organizację przedsięwzięć na terenie Dolnego Śląska i pilotażowy udział w zadaniu kilku hufców, miedzy innymi Hufca […]

Stilo – turnus I

by Hufiec Głogów

22 lipca 2017 r. zakończył się I turnus obozu harcerskiego w Stilo. W obozie uczestniczyło 76 dzieci i młodzieży z gminy Głogów i Kotla oraz dzieci i młodzież z Sycowa i okolic. Hufiec ZHP Głogów otrzymał dofinansowanie do organizacji harcerskiego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Głogowa z budżetu Gminy Miejskiej Głogów w kwocie 60 […]

Wyjazd na Kolonię Zuchową do Jarosławca

by Hufiec Głogów

KOLONIA ZUCHOWA 06-20.07.2017 r. KOMENDANTKA KOLONII –  phm. Iwona Gbiorczyk, Tel. 737-445-369 Zbiórka – parking przy Kościele na oś. Kopernik godzina 06:30, wyjazd 07:00. Lista rzeczy do zabrania: Ubrania: -płaszcz przeciwdeszczowy -Bielizna (spakuj tyle , aby starczyło na każdy dzień 14 szt. ) -piżama -Kostium kąpielowy -czapka , chustka lub kapelusz na głowę od słońca […]

Spotkanie z rodzicami – Stilo turnus I

by Hufiec Głogów

Informuję, że dnia 22 czerwca (czwartek) o godzinie 16:00 w Hufcu przy ul. Gwiaździstej 2 odbędzie się spotkanie w sprawie wyjazdu na 1-szy turnus w Stilo (od 08.07. do 22.07.2017). Serdecznie zapraszamy rodziców – spotkanie nieobowiązkowe. hm. Krzysztof Stachów – Komendant Hufca ZHP Głogów

Spotkanie z rodzicami – KOLONIA JAROSŁAWIEC

by Hufiec Głogów

Informuję, że dnia 21 czerwca (środa) o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej Nr 10 przy ul. Andromedy 6 w Głogowie odbędzie się spotkanie w sprawie wyjazdu na Kolonię zuchową do Jarosławca (od 06.07. do 20.07.2017 r. ). Serdecznie zapraszamy rodziców – spotkanie nieobowiązkowe. phm. Iwona Gbiorczyk – Komendantka Kolonii

Spotkanie z rodzicami – Turnus II w Stilo

by Hufiec Głogów

Informuje, że dnia 12 czerwca (poniedziałek) o godzinie 18:00 w Hufcu przy ul. Gwiaździstej 2 odbędzie się spotkanie w sprawie wyjazdu na 2-gi turnus w Stilo (od 22.07. do 05.08). Serdecznie zapraszamy rodziców – spotkanie nieobowiązkowe. phm. Antoni Kwiatkowski – Komendant Obozu  

Święto Konstytucji 3 Maja

by Hufiec Głogów

Dzisiaj harcerze Hufca ZHP Głogów dumnie reprezentowali harcerską społeczność na głogowskich obchodach związanych z 226. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

#matura2017#trzymamykciuki#dacierade

by Hufiec Głogów

W piątek (28.04.) wielu z naszych wspaniałych funkcyjnych oficjalnie zakończyło swoją przygodę z edukacją ponadgimnazjalną. Przed nimi jeszcze majowe zmagania z maturą. Życzymy im determinacji, kreatywności oraz ambicji w dążeniu do wyznaczonych sobie celów. A przede wszystkim pamiętajcie, żeby być po prostu dobrym człowiekiem. Niech wam harcerski los sprzyja! Powodzenia na maturach!

Dzień Świętego Jerzego

by Hufiec Głogów

Święty Jerzy jest patronem wszystkich harcerzy. W większości środowisk harcerskich 23 kwietnia jest obchodzony jako Dzień św. Jerzego – patrona całego światowego skautingu. Opowieść o świętym Jerzym i smoku jest legendą, przybyłą do Europy podczas krucjat i ponownie opowiedziana w formie romansu. Najwcześniejszy znany opis mitu pochodzi z rejonów Kapadocji i powstał na początku XI […]

Powstanie w Getcie Warszawskim

by Hufiec Głogów

Dziś 74. rocznica pierwszego miejskiego powstania w okupowanej Europie. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, co roku organizuje akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”. Wolontariusze rozdają żonkile, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję.