W obliczu tragedii, jaka spotkała naszą bratnią organizację Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego zarządziła niedzielę, 13 sierpnia 2017 r. dniem żałoby.

Rozkaz Specjalny Ls 2/2017

3. Dolnośląski Festiwal Kultury Harcerskiej PARASOL 2018

by Jakub Binkowski

3. Dolnośląski Festiwal Kultury Harcerskiej PARASOL 2018 odbył się w dniach 13-15.04.2018 r. w Głogowie. To wydarzenie kulturalne dofinansowane było z budżetu Gminy Miejskiej Głogów, a składało się z trzydniowego biwaku, warsztatów artystycznych oraz przesłuchań konkursowych. Na koniec festiwalu odbył się koncert laureatów, na którym ogłoszono werdykt jury, przekazano nagrody oraz wręczono honorowe odznaczenie ,,Niezawodnemu […]

Harc Grupa u Prezydenta RP

by Hufiec Głogów

Harcerska Grupa Artystyczna Hufca ZHP Głogów im. Dzieci Głogowskich po raz drugi została zaproszona przez Naczelnika ZHP do zaśpiewania podczas uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie i Pierwszej Damie.

Harc-Wolontariusze

by Hufiec Głogów

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – to dziś! Dziękujemy wszystkim, którzy swój czas poświęcają innym w zamian za ich uśmiech. 🙂

NIEPODLEGŁA

by Hufiec Głogów

Informujemy, że ZHP Chorągiew Dolnośląska  podpisał z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego umowę o dofinansowanie zadania „Nasza Biało- Czerwona- cykl działań dolnośląskich harcerzy dotyczących upowszechniania wiedzy o odzyskaniu niepodległości” Kwota dotacji dla chorągwi wynosi  36 195 zł. W projekcie założono organizację przedsięwzięć na terenie Dolnego Śląska i pilotażowy udział w zadaniu kilku hufców, miedzy innymi Hufca […]

Harcerze zapalili znicze na grobach

by Hufiec Głogów

Nasi harcerze z 14.Drużyny Starszoharcerskiej FENIKSY i Próbnej Drużyny Wędrowniczej „GRYF” odwiedzili groby i zapalili symboliczne znicze dla Zasłużonych Obywateli Głogowa oraz Instruktorów hufca, którzy odeszli na wieczną wartę.

Stilo – turnus I

by Hufiec Głogów

22 lipca 2017 r. zakończył się I turnus obozu harcerskiego w Stilo. W obozie uczestniczyło 76 dzieci i młodzieży z gminy Głogów i Kotla oraz dzieci i młodzież z Sycowa i okolic. Hufiec ZHP Głogów otrzymał dofinansowanie do organizacji harcerskiego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Głogowa z budżetu Gminy Miejskiej Głogów w kwocie 60 […]

Wyjazd na Kolonię Zuchową do Jarosławca

by Hufiec Głogów

KOLONIA ZUCHOWA 06-20.07.2017 r. KOMENDANTKA KOLONII –  phm. Iwona Gbiorczyk, Tel. 737-445-369 Zbiórka – parking przy Kościele na oś. Kopernik godzina 06:30, wyjazd 07:00. Lista rzeczy do zabrania: Ubrania: -płaszcz przeciwdeszczowy -Bielizna (spakuj tyle , aby starczyło na każdy dzień 14 szt. ) -piżama -Kostium kąpielowy -czapka , chustka lub kapelusz na głowę od słońca […]

Spotkanie z rodzicami – Stilo turnus I

by Hufiec Głogów

Informuję, że dnia 22 czerwca (czwartek) o godzinie 16:00 w Hufcu przy ul. Gwiaździstej 2 odbędzie się spotkanie w sprawie wyjazdu na 1-szy turnus w Stilo (od 08.07. do 22.07.2017). Serdecznie zapraszamy rodziców – spotkanie nieobowiązkowe. hm. Krzysztof Stachów – Komendant Hufca ZHP Głogów

Spotkanie z rodzicami – KOLONIA JAROSŁAWIEC

by Hufiec Głogów

Informuję, że dnia 21 czerwca (środa) o godzinie 16:00 w Szkole Podstawowej Nr 10 przy ul. Andromedy 6 w Głogowie odbędzie się spotkanie w sprawie wyjazdu na Kolonię zuchową do Jarosławca (od 06.07. do 20.07.2017 r. ). Serdecznie zapraszamy rodziców – spotkanie nieobowiązkowe. phm. Iwona Gbiorczyk – Komendantka Kolonii

Spotkanie z rodzicami – Turnus II w Stilo

by Hufiec Głogów

Informuje, że dnia 12 czerwca (poniedziałek) o godzinie 18:00 w Hufcu przy ul. Gwiaździstej 2 odbędzie się spotkanie w sprawie wyjazdu na 2-gi turnus w Stilo (od 22.07. do 05.08). Serdecznie zapraszamy rodziców – spotkanie nieobowiązkowe. phm. Antoni Kwiatkowski – Komendant Obozu