6. Zlot Hufca ZHP Głogów TWIERDZA 2019

Już w najbliższy weekend, od 9. listopada 2019 r. (od godz. 17.00) do 11. listopada 2019 r. (do ok. godz. 12.00) odbędzie się 6. Zlot TWIERDZA, a uczestniczyć będą w nim wszystkie gromady zuchowe oraz drużyny harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze naszego hufca.

Miejscem noclegu ponownie będzie Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie, ul. K. Miarki 1.

Program zlotu

Zlot odbywa się w tematyce Historii odzyskania Niepodległości. Harcerze podczas zajęć programowych podniosą swoją świadomość, poznają historię oraz postaci powiązane z minionymi wydarzeniami. Harcerze wezmą udział m.in. w grze terenowej „Mamy Niepodległą!”, warsztatach „Radosny patriotyzm” a także będą uczestnikami uroczystości miejskich.

Cele zlotu

• Zmotywowanie jednostek hufca do działania systemem zastępów.
  • Podniesienie świadomości historycznej.
  • Sprawdzenie umundurowania, zmotywowanie do uzupełnienia brakujących elementów.
  • Nauka piosenek patriotycznych.
  • Integracja środowiska.
  • Rozwijanie umiejętności i wartości harcerskich.

Komenda zlotu

• pwd. Paulina Potera HO – Komendantka Zlotu
  • phm. Jakub Binkowski HO – Oboźny
  • pwd. Dariusz Florczak HO – Kwatermistrz