Parasol 2023 – za nami

Czuwaj!⚜️

W dniach 21-23.04.2023r odbył się 8. Dolnośląski Festiwal Kultury Harcerskiej PARASOL⛱️🛥️! Podzielony był on na dwie części.
Pierwsza część była w piątek i połowę soboty dla harcerzy👧🧒, harcerzy starszych👦👩 i wędrowników🧑👱‍♀️. Pierwszego dnia odbyła się gra terenowa🔎, na której były przeróżne zadania, dzięki którym można było dowiedzieć się o różnych polskich grupach etnicznych🏔️🌊. Następnego dnia natomiast odbyły się występy🎤. Każda z drużyn zaprezentowała po jednej piosence harcerskiej⚜️ i jednej żeglarskiej⛵️ w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie🎭. A oto wyniki:
W kategorii harcerskiej:
  • I miejsce: 11.PZDH Playmobil🧸
  • II miejsce :15.KDH Płomień🔥
  • III miejsce: 11.DH Orły🦅
Wyróżnienia:
  • 6.DH Pumy 🐈‍⬛
  • 10.DH Knieja🌳
  • 13.ZDH Łowcy przygód 🔎
  • 16.DH Tajemnica🫢
  • 19.DH Czarne płomienie⚫️🔥
  • 20.GDH Dragon🐉
  • 22.DH Strażnicy ognia💂‍♀️🔥
W kategorii starszoharcerskiej i wędrowniczej:
  • I miejsce: 14.DSH Feniksy🦅🔥
  • II miejsce: 18.DSH Wigry🌊
  • III miejsce: 7.DSH Kosogłos🦅

Wyróżnienie:

• 4.DW Wataha🐺
Gdy skończyły się występy wszyscy rozeszli się do domu, a do naszego festiwalu dołączyły zuchy👶👧! W sobotę również mieli grę, na której także zdobywali wiedzę o polskich grupach etnicznych jak np. Kujawiacy🌺, krakowiacy📿 czy górale🏔️. Super się bawili, a w niedzielę także wystąpili na scenie🎤, ale w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Zaprezentowali oni jedną piosenkę🎤 i jeden taniec💃🏽🕺🏽. A tak ocenili ich jury:
  • I miejsce: 2. KGZ Radosne Iskierki✨
  • II miejsce: 8.GZ Szare Wilki🐺
  • III miejsce: 12.PGZ Sprytne Liski🦊
Nagroda Publiczności:
  • 21.PGZ Skrzaty👶
Wyróżnienia:
  • 23.GGZ Przyjaciele Szczerbatka🐉
  • 17.GZ Misiaki Rozrabiaki🧸
  • 3.GZ Dzielni Czarodzieje🕴️🪄
  • 5.GZ Włóczykije🎒
  • 9.GZ Nieustraszeni Odkrywcy🔍
  • 1.GZ Odważne Słoniki🐘
Jak można było zauważyć na tym festiwalu zdobywaliśmy trop etnografa. Żeby go jednak ukończyć zostało ostatnie zadanie – odwiedzenie Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze-Ochli.🏛️

Dziękujemy wszystkim za zorganizowanie tego wydarzenia oraz za pomoc w jego stworzeniu! 🥰

Starostwo Powiatu Głogowskiego, Starostwo Powiatu Polkowickiego, Gmina Miejska Głogów, Gmina Góra, Gmina Kotla, Gmina Radwanice, Gmina Grębocice, Gmina Gaworzyce.

Festiwal jest zadaniem publicznym dofinansowanym ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz ze środków budżetu Gminy Miejskiej Głogów.