Kurs przewodnikowski GWIAZDA POLARNA 2018

1372

Kurs przewodnikowski GWIAZDA POLARNA 2018 to kolejne działanie kadry kształcącej Hufca ZHP Głogów, zorganizowane z myślą o nowym pokoleniu wychowawców. Uczestnikami kursu są przede wszystkim przyboczni, którzy przygotowują się do służby instruktorskiej.

Zapytaliśmy jedną z uczestniczek kursu o jej odczucia związane z tym wydarzeniem. Marysia opowiedziała nam o rodzinnej atmosferze, która panuje na kursie oraz o tym, jak wiele się na nim uczą.

Najważniejsza wiedza w pigułce, by wiedzieć, na czym polega praca w każdym z czterech pionów metodycznych, jak zaplanować biwak, jak przygotować Przyrzeczenie Harcerskie, oraz jak przewodzić grupie. Warsztaty prowadzone metodą harcerską oraz chwile spędzone w gronie ludzi, których łączy piękny cel: Być w przyszłości wspaniałym instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego, zapadną w pamięć na długo po zakończonym kursie.

Jesteśmy przekonani, że nasi kursanci po wszystkich trzech zjazdach będą dobrze przygotowani do pełnienia funkcji instruktorskich.