Harcerska Akcja Letnia 2018

2586

W pierwsze dni września zazwyczaj powracamy myślami do ulubionych chwil z wakacji – a jest do czego wracać, bo Harcerska Akcja Letnia dostarczyła zarówno harcerzom, jak i instruktorom Hufca ZHP Głogów wielu wartych zapamiętania wspomnień. 

JAROSŁAWIEC 

Zuchy w Akademii Pana Kleksa 

W swą wakacyjną bajkę jako pierwsi wyruszyli najmłodsi. Nasza kadra zuchowa przygotowała dla swoich podopiecznych Akademię Pana Kleksa. Nie wiadomo czy słoń zagrał na fujarce, bo zdradzić nam nie chcieli, ale dzieciaki wróciły całe w kolorowych piegach z uśmiechami od ucha do

Więcej o kolonii przeczytacie tutaj: LINK 

STILO 

Obóz harcerski to zwieńczenie całorocznej pracy drużyn. Biegi patrolowe, manewry czy nocne ogniska to definitywnie jego nierozłączne elementy. Tradycją są także obozowe chrzty i śluby. Jednak Ci, którzy spędzają w Stilo więcej niż jeden turnus zgodnie twierdzą, że nie ma dwóch takich samych obozów. Dziś przygotowaliśmy co nie co o każdym z tegorocznych turnusów. 

W tym roku nasza baza pomieściła aż 300 osób.

 

Obóz detektywistyczny 

Cała magia zaczęła się z przyjazdem I turnusu. Tegoroczny był nie lada zagadką do rozwiązania, bowiem był to obóz detektywistyczny. Uczestnicy mieli okazję poczuć się jak Sherlock Holmes czy Hercules Poirot. I mimo, że nie każdy chodził z lupą i w przebraniu detektywa przez dwa tygodnie to każdy uczestnik już wie jak pobrać odciski palców czy narysować portret pamięciowy. Z opowieści świadków wiadomo, że najlepiej nad sprawą myśli się na malowniczej plaży, w pobliży naszej stilowskiej bazy. 

Harcerze na krańcach świata 

Zastanawialiście się kiedyś, czy da się okrążyć cały świat nie ruszając się z jednego miejsca? Uczestnicy II turnusu przekonali się że TAK! Motywem przewodnim były podróże w przeróżne miejsca i dzięki tematyce „Harcerze na krańcach świata„, obozowicze mogli każdego dnia odkrywać  nowy kraj czy wyspę, poznawać nieznaną kulturę i zwroty w językach obcych.. Nie zabrakło bollywoodzkich tańców, meksykańskiego jedzenia czy hawajskich naszyjników z kwiatów, bo najlepiej człowiek się uczy, gdy się dobrze bawi. 

Hobbit czyli tam i z powrotem 

Gdy dni już coraz krótsze a noce coraz zimniejsze, uczestnicy III turnusu spakowali plecaki i wyruszyli w niezwykłą podróż! Harcerskie namioty zamieniły się w domki Śródziemia, ponieważ motywem przewodnim był – Hobbit. Śladami Bilbo Bagginsa nasi harcerze wraz z kreatywną kadrą poznawali zwyczaje mieszkańców z powieści Tolkiena, wybierali się na piesze wędrówki, korzystali z uroków sierpniowej pogody a także odkrywali magię Stilo podczas wielu gier i turniejów.  v

GDAŃSK 
Zlot ZHP Gdańsk 2018 

Rok 2018 jest bardzo ważny dla wszystkich harcerzy i Polaków. Obchodzimy przede wszystkim 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Swoje setne urodziny obchodzi również Związek Harcerstwa Polskiego. Z tej okazji odbył się ogólnopolski Zlot ZHP w Gdańsku. Nie mogło nas tam zabraknąć!  

Hufiec ZHP Głogów również przyczynił się do sukcesu jakim okazało się to wydarzenie. Nasza Harcerska Grupa Artystyczna stworzyła rewelacyjną piosenkę zlotową, która wciąż rozbrzmiewa w sercach tysięcy harcerzy obecnych na zlocie. Nasz Komendant spisał się lepiej niż niejeden konferansjer prowadząc wydarzenia na głównej scenie. Szefowa naszego hufcowego Zespołu Promocji i Komunikacji obsługiwała media Dolnośląskiego Gniazda. Gościem specjalnym i gwiazdą niejednego wieczoru była Grupa MADE, w której skład wchodzą nasi instruktorzy! 

Jednak nie było by żadnego wydarzenia bez uczestników! Szeregi zlotowiczów zasiliła 4. Drużyna Wędrownicza PANTERY. Wrócili ze zlotu pełni niezapomnianych wspomnień oraz zainspirowani masą pomysłów na pracę w nowym roku harcerskim.