Harcerski Start 2018 – Wejdź do gry!

#MAMYMOC

1727

Oficjalne rozpoczęcie roku harcerskiego Hufca ZHP Głogów: HARCERSKI START 2018.

22 września 2018 roku na Marinie Głogów znalazło się miejsce dla KAŻDEGO. Tego, który w harcerstwie jest od lat. Tego, który był kiedyś i tego, który jeszcze nigdy nie był w naszej organizacji. Zaprosiliśmy rodziców z dziećmi i grupy przyjaciół. Dla każdego znalazło się coś miłego.
Byli tacy, co przyszli tylko na chwilę, ale zostali na dłużej i dziś z dumą noszą harcerskie mundury.

Wydarzenie to było częścią akcji ZHP – „Mamy Moc!”. Chorągwie i hufce z całej Polski podczas inauguracji tegorocznego roku harcerskiego pokazywali mieszkańcom swoich miast, że w harcerstwie MAMY MOC! Nasza organizacja wychowuje młodych ludzi już od stu lat. W słoneczną sobotę głogowianie mieli okazję zobaczyć: jak to wygląda współcześnie w naszym mieście.

 

Zuchy – dzieci w wieku 6-10 l. – świetnie się bawiły podczas zabaw takich jak: tworzenie postaci z masy solnej, robienie własnego latawca, gier ruchowych i pląsów, czy też zabawy z mega-wielkimi bańkami mydlanymi!

Harcerze – 10-13 l. – wzięli udział w fabularnej grze terenowej! Przenieśli się do 1918 roku na Obóz Szkoleniowy Odrodzonego Wojska Polskiego.

Harcerze Starsi – 13-16 l. – pokazali jak świetnie sobie radzą z takimi technikami jak: łucznictwo, węzły, szermierka, czy też ogromnym tangramem! A w naszej kuchni polowej udowodnili, że są również doskonałymi kucharzami 

Wędrownicy – 16 – 21l. – pokazali swoją zaradność, umiejętności komunikacyjne, aktorskie i to, że Pierwszą Pomoc mają w małym paluszku!

Na zakończenie wszyscy zgromadziliśmy się przy wspólnym ognisku obrzędowym. 

Harcerski Start 2018 – Wejdź do gry! -> media:

FACEBOOK: klik

INSTAGRAM: klik