Zlot Hufca ZHP Głogów

TWIERDZA 2018, 9-11.11.2018r.

2217

W weekend 9-11 listopada odbył się zlot Hufca ZHP Głogów. „Twierdza” jest jednym z najważniejszych wydarzeń dla naszej lokalnej harcerskiej społeczności. W biwaku biorą udział wszystkie piony metodyczne, od małych zuchów po wyrośniętych wędrowników. Za zajęcia, atrakcje oraz bezpieczeństwo dzieci i młodzieży odpowiada kadra instruktorska, drużynowi i przyboczni.

Kadra zlotu Twierdza już kilka tygodni wcześniej pracuje na najwyższych obrotach, żeby uczestnicy naładowali swoje harcerskie bateryjki, zdobyli nowe umiejętności a także mogli sprawdzić się, współzawodnicząc z innymi drużynami.

Podczas intensywnego weekendu, zarówno „biszkopty” (osoby chodzące na zbiórki od niedawna, bez Przyrzeczenia Harcerskiego), jak i harcerze i harcerki z kilkuletnim stażem mają możliwość poznać osoby spoza swojej drużyny, dowiedzieć się czegoś nowego od instruktorów, których nie spotykają na co dzień, a także odkryć, do czego mają talent czy predyspozycje, ponieważ zlot Twierdza jest wypełniony po brzegi zajęciami wyjątkowymi i różnorodnymi.

 

Tegoroczna jesienna edycja zlotu nawiązywała do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, którą obchodziliśmy w 2018 roku. Podczas sobotniej gry terenowej oraz obrzędowego ogniska zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy i instruktorzy mieli okazję cofnąć się w czasie i zanurzyć się w refleksjach. Przepięknym zwieńczeniem zlotu był Marsz Niepodległości oraz uroczystości pod Pomnikiem Dzieci Głogowskich w Głogowie, w których wzięła udział ponad setka harcerzy i harcerek z naszego hufca.