6. Zlot Hufca ZHP Głogów TWIERDZA 2019

2654

Już w najbliższy weekend, od 9. listopada 2019 r. (od godz. 17.00) do 11. listopada 2019 r. (do ok. godz. 12.00) odbędzie się 6. Zlot TWIERDZA, a uczestniczyć będą w nim wszystkie gromady zuchowe oraz drużyny harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze naszego hufca.

Miejscem noclegu ponownie będzie Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie, ul. K. Miarki 1.

Program zlotu

Zlot odbywa się w tematyce Historii odzyskania Niepodległości. Harcerze podczas zajęć programowych podniosą swoją świadomość, poznają historię oraz postaci powiązane z minionymi wydarzeniami. Harcerze wezmą udział m.in. w grze terenowej „Mamy Niepodległą!”, warsztatach „Radosny patriotyzm” a także będą uczestnikami uroczystości miejskich.

Cele zlotu

 • Zmotywowanie jednostek hufca do działania systemem zastępów.
 • Podniesienie świadomości historycznej.
 • Sprawdzenie umundurowania, zmotywowanie do uzupełnienia brakujących elementów.
 • Nauka piosenek patriotycznych.
 • Integracja środowiska.
 • Rozwijanie umiejętności i wartości harcerskich.

Komenda zlotu

 • pwd. Paulina Potera HO – Komendantka Zlotu
 • phm. Jakub Binkowski HO – Oboźny
 • pwd. Dariusz Florczak HO – Kwatermistrz
 • pwd. Ewa Chorąży HO – Programowiec
 • sam. Gracja Matecka – Pomoc programowa

Uwaga, Rodzice!

W sprawach zlotu kontaktować należy się z drużynowymi gromad i drużyn, do których należą państwa dzieci – dane dostępne poniżej (należy kliknąć w link):