BŚP 2021 – odebrane z Wrocławia

574
🕯Betlejemskie Światło Pokoju 2021🕯
W dniu 12 grudnia 2021 r. we Wrocławiu Komendant Hufca ZHP Głogów odebrał Betlejemskie Światło Pokoju. Przywiezione zostało do Głogowa skąd zostanie przekazane do instytucji, szkół i kościołów znajdujących się na terenie działalności Hufca ZHP Głogów.
Tegoroczne hasło towarzyszące BŚP to: 🕯ŚWIATŁO NADZIEI🕯 (swiatlo.zhp.pl)
Światło z Betlejem od 13.12.2021 r. będzie roznoszone przez zuchów i harcerzy z Głogowa, Kotli, Gaworzyc, Radwanic, Nielubi i Brzegu Głogowskiego. Jest to przepiękna, ponad 30-letnia skautowa tradycja, szerzenia pokoju na świecie.
⚜Światło można również odebrać osobiście w siedzibie hufca – ul. Gwiaździsta 2 w godzinach pracy biura hufca (pn-pt 10:00-16:00).⚜
Niech światło nadziei zagości na wszystkich wigilijnych stołach.
foto: hm. Zbigniew Warzyński