Nominowane NIESTRUDZONE

Druhna hm. Patrycja Soluch, instruktorka Hufiec ZHP Głogów, z nominacją do tytułu NIESTRUDZONEJ w kategorii KOMENDANT SZCZEPU / ZWIĄZKU DRUŻYN

Druhna Patrycja należy do tych instruktorów, którzy podejmując się zadań i obowiązków, wykonuje je z należytą dokładnością i starannością. Nominowana, w związku ze swoimi zainteresowaniami, związanymi m.in z turystyką, geografią, przyrodą a w szczególności florą, zachęca osobistym przykładem do poznawania otaczającego nas świata. Druhna Patrycja, pełniąc funkcję komendantki szczepu współpracowała ze szkołami, w których działają jednostki – m.in. ze Szkołą Podstawową nr 9 w Głogowie, na terenie które nie tylko prowadzone są cotygodniowe zbiórki gromady, ale również organizowane są biwaki i ważne wydarzenia szczepu. Współpracuje również z rodzicami – naturalnymi partnerami działania. Rodzice chętnie i aktywnie włączają się w współtworzenie ognisk i wydarzeń takich jak biwaki oraz wigilię szczepu.

Druhna phm. Anna Borwik instruktorka Hufiec ZHP Głogów z wśród nominowanych do tytułu NIESTRUDZONEJ w kategorii HARCERSKI SPECJALISTA

Druhna Anna kieruje zespołem specjalności. W ramach jego działania wykorzystuje posiadaną przez siebie wiedzę i nabyte przez lata umiejętności promując to, co robi. Druhna Anna jako pedagog z wieloletnim stażem, ale również jako instruktorka WOPR oraz żołnierka WOT promuje i zachęca do wzbogacania programu jednostek o działania związane ze specjalnościami. Nominowana w 2023 r. zorganizowała kurs pierwszej pomocy dla wędrowników i kandydatów na przewodników. Druhna Anna we współpracy z Dolnośląskim Referatem Seniorów i Starszyzny i kadrą instruktorską swojego hufca tworzyła trasę dla seniorów na Rajdzie Granica 2023. Włączała się także w organizację wydarzeń programowych hufca, pełniąc m.in. funkcję w komendzie, promując i wprowadzając do nich temat specjalności harcerskich. Przykładem takiego działania był m.in. Zlot Twierdza Głogów, w czasie którego przeprowadzono warsztaty i zajęcia związanych ze specjalnością obronną i łącznościową, z wykorzystaniem sprzętu i specjalistów, których do tego działania pozyskała. Organizuje hufcowe zawody strzeleckie, jak również zadbała o właściwe wyposażenie apteczek gromad i drużyn. Jej postawa związana z gotowością do działania jest doskonałym przykładem na to, jak powinniśmy wychowywać do służby na rzecz społeczności, jak również co tak naprawdę znaczy i do czego zobowiązuje hasło CZUWAJ!

Instruktorka Hufiec ZHP Głogów phm. Anita Matyjczak-Jankowska nominowana do tytułu NIESTRUDZONEJ w kategorii WSPARCIE METODYCZNE

Druhna Anita w hufcu Głogów pełni funkcję Namiestniczki Zuchowej, jak również przez cały 2023 rok wspierała jednostki w tym drużynowych z ramienia komendy hufca. Nominowana uczestniczyła w zbiórkach zuchowych i w ich trakcie wspierała proces wychowawczy oraz monitorowała realizację metodyki zuchowej w gromadach. Ponadto druhna Anita wspiera kadrę, przygotowując ją do roli harcerskiego wychowawcy i opiekuna oraz świadomego metody i metodyki zuchowej m.in. poprzez pełnienie funkcji członkini komendy kursu przewodnikowskiego i drużynowych zuchowych ENCANTO. Wspierała także pracę drużynowych zuchowych w ramach organizowanych poprzez hufiec przedsięwzięć tj. Festiwal Parasol, Zlot Twierdza, Harcerski Start, Święto Latawca, Zmagania sportowe zuchów i inne. Kadra organizująca te wydarzenia otrzymywała niezbędne wsparcie oraz oczekiwaną pomoc. Ponadto druhna Anita przeprowadzała szkolenie z HSW w praktyce w hufcu i w chorągwi m.in. jak w trakcie warsztatów dla kadry hufca Powiatu Trzebnickiego i dla innych hufców chorągwi w trakcie zuchowych warsztatów Zuchollo w Jaworze w ramach działalności Dolnośląskiego Referatu Zuchowego. Nominowana łącza się w działania chorągwiane, tak jak tylko może.