Dzień służby 2024

57
„Mam szczerą wolę, całym życiem pełnić służbę (…)” – te początkowe słowa Przyrzeczenia Harcerskiego pokazują, że służba jest stałym elementem działania każdej gromady zuchowej, każdej drużyny oraz każdego harcerza. Harcerska służba to odpowiedź na dostrzegane wokół sytuacje i bezinteresowne działanie na rzecz innych.
 
Dziś w dniu służby zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy i instruktorzy Hufiec ZHP Głogów swoim działaniem pokazali czym jest dla nas służba.
 
Harcerze z 11. Drużyny Harcerskiej ORŁY w dzień służby rozwieszały ulotki „życzliwości” na przystankach w Głogowie, na których znajdowały się hasła : weź jak potrzebujesz- miłego dnia, będzie dobrze, uśmiechnij się, jesteś super itp. Ale także przygotowały ozdobione drewniane patyczki z życzliwymi hasłami i rozdawali je przechodniom i życzyli miłego dnia i wszystkiego dobrego. „Polepszeliśmy” dzień około 70 osobom.
 
   
 
Zuchy z 9 GZ Nieustraszeni Odkrywcy odwiedziły działki ROD „Konwalia” w Głogowie, aby wspierać działkowiczów w przygotowaniach do nadchodzącego sezonu wiosennego, pomagając w pielęgnacji ich ogródków działkowych.
 
     
 
7. DSH „Kosogłos” wraz z 10. Drużyna Harcerska Knieja skupiły swoje wysiłki na placu festynowym, szczególnie na brzegu Odry, który został przez nich dokładnie posprzątany.
Połączone siły 1.Gromady Zuchowej „Odważne Słoniki” oraz 12. Gromady Zuchowej „Sprytne Liski” wzięły udział w akcji sadzenia lasu. 
 
            
Zuchy wspólnie z rodzicami zasadziły aż 3500 młodych drzewek!! 
5 Gromada Zuchowa Przyjazne Ogniki, 14 DSH Feniksy oraz 22. Drużyna Harcerska Strażnicy Ognia z III Szczep Harcerski „Ferramentis” w Polkowicach aktywnie zaangażowały się w wiosenne sprzątanie grobów na cmentarzu parafialnym przy Parafia św. Michała Archanioła w Polkowicach przed zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy.
  
Po ciężkiej pracy był czas na zasłużony odpoczynek czyli ognisko, kiełbaski i wspólna integracja 
 
 
Wszystkim zaangażowanym jednostkom serdecznie dziękujemy za podjęcie służby 
Dzięki Wam świat staje się piękniejszy.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszych działań.