Kurs zastępowych i przybocznych

67
Zakończył się pierwszy zjazd Kursu Zastępowych i Przybocznych PERYHELIUM🌍🌞, który odbył się w dniach 5-7.04.2024 r.
Pierwszego dnia uczestnicy poznali kadrę kursu, a także zapoznali się ze sobą🥰. Mogli także zdobyć wiedzę na temat tego kim jest i jaki powinien być zastępowy🤎 i przyboczny💚 oraz jaką rolę odgrywa system małych grup.
Następnego dnia dowiedzieli się trochę o zdobywaniu sprawności, tropów oraz stopni i naramienników💪🏽. Wymyślali także własne propozycje na służbę⚜️. Przypomnieli sobie również o obrzędowości, po co jest oraz jakie funkcje, oprócz tych głównych, można pełnić w jednostce🎤📒. Na koniec dnia zapoznali się z całą wiedzą na temat Prawa Harcerskiego i Przyrzeczenia Harcerskiego⚜️, a także przeprowadzili symulację takiego🔥.
Ostatniego dnia zdobyli wiedzę na temat technik harcerskich za pomocą gry terenowej🧭, a następnie zmęczeni choć zadowoleni udali się do domów😁.
W celu podsumowania, pod koniec każdego dnia odbywały się zajęcia w zastępach w celu integracji i zapoznania z opiekunem🔥🤝.
Mamy nadzieję, że uczestnicy dużo wynieśli z tego kursu🧠 i do zobaczenia na następnym terminie📆 i powodzenia w zadaniach międzyzlotowych🖊️!